Найбільш виражена ознака психічного розладу

За словами психологів, без діагностики неможливо визначити, чи є у людини психічний розлад. Однак існує ознака, що вказує на явні проблеми в цій області.

Психічне захворювання

Йдеться про імпульсивність. Це характерний симптом багатьох психічних і особистісних розладів. Найчастіше вона проявляється у запальності і в непередбачуваності поведінки.

Імпульсивність може спостерігатися при прикордонному і антисоціальному розладах особистості, ігроманії, клептоманії. Крім того, її можна побачити у людей з іншими залежностями, наприклад, у тих, хто переїдає і має проблеми з розладами харчової поведінки, у так званих шопоголіків, у людей, які віддають перевагу ризикованому водінню.

Однак бувають ситуації, коли імпульсивність не пов’язана з психічними розладами, іноді це може бути наслідком ураження головного мозку. Наприклад, люди можуть демонструвати імпульсивну поведінку після інсульту.

Імпульсивність – риса характеру, яка виражається в схильності діяти без достатнього свідомого контролю, під впливом зовнішніх обставин або в силу емоційних переживань. Для діагностики імпульсивності використовують тести і опитувальники.

Імпульсивність тісно пов’язана з дофаміном – речовиною, задіяною в процесах навчання і винагороди. За словами вчених, фізіологічною причиною миттєвої і повторюваної імпульсивної поведінки є помилки рецепторів лобової частки.

Експерти відзначають, що для отримання якнайшвидшої винагороди відбувається відхилення в роботі мозкових ядер, що відповідають за аналіз і прийняття відповідних ситуації і обдуманих рішень. Розібратися з цим можна за допомогою фахівця.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *