Названі частини тіла, які краще не чіпати руками

Навіть якщо людина періодично миє руки протягом дня, на них все одно осідає безліч мікробів. З урахуванням цього медики назвали частини тіла, до яких краще не доторкатися.

Чіпати обличчя

Сьогодні багато людей добре обізнані про те, як небезпечно чіпати руками обличчя в умовах пандемії нового коронавірусу. Його збудники можуть якийсь час жити на різних поверхнях. Торкаючись до них, а потім до обличчя, ми ризикуємо опинитися інфікованими.

Але обличчя – не єдине, що краще не чіпати сьогодні руками, про це пише журнал «Goodhouse».

Очі. Одна з найнебезпечніших звичок нашого часу – тягнути руки до очей, якщо вони сверблять, болять або сльозяться. Експерти попереджають: їх слизова оболонка є найбільш вразливим місцем на тілі, ризик занести в організм через неї небезпечну інфекцію вкрай високий.

Вуха. Їх канали покриває дуже ніжна шкіра, на якій легко утворюються мікроскопічні тріщини, ранки, крізь які патогени здатні проникати в тіло практично миттєво.

Ніс. Фахівці пояснюють, що в ньому мешкають корисні бактерії, що допомагають справлятися з вірусами, не пропускати їх в дихальні шляхи. Наводячи в носі порядок пальцями, можна порушити цей мікробіом і спровокувати зростання хвороботворних бактерій.

Рот. Багато доторкаються до рота руками при надяганні і носінні медичних масок. Це дуже небезпечно! Навіть при хорошому здоров’ї можна занести в ротову порожнину мікроорганізми, здатні порушити існуючий там баланс бактерій в роті і привести до розвитку хвороби. Під час хвороби, включаючи банальну застуду, будь – які дотики рук до губ або рота-це табу.

Пупок. Деякі лікарі вважають його найбруднішою частиною тіла, збирається найбільша кількість бактерій. Чіпати його руками краще тільки під час миття.

Нігті. На нігтьових пластинах і під ними мешкає величезна кількість бактерій, які можуть зберігатися там частково навіть під час дуже ретельного миття рук. Лікарі настійно радять якомога рідше торкатися до них.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *