Названі професії, які можуть вести до безпліддя

Існує ряд професій, при яких для жінок і чоловіків значно підвищується ризик безпліддя. У список таких фахівці внесли професії стюардес, працівників хімчисток, стоматологів, рентгенологів.

Лікар

Стюардеса. У жінок, що працюють стюардесами, викидні трапляються у два рази частіше в порівнянні з іншими жінками. Таку схильність пов’язують з тим, що організм стюардес часто піддається гравітаційним перевантаженням і зміні тиску.

Лікарі-рентгенологи. Люди цієї професії стикаються з впливом рентгенівського випромінювання, яке здатне пригнічувати функцію яєчників. Наслідки такого випромінювання можуть виражатися в симптомах безпліддя як у жінок, так і у чоловіків.

Стоматолог. Лікарі-стоматологи піддаються впливу парів ртуті та оксиду азоту. У жінок це може вкрай негативно відбитися на здатності до зачаття.

Працівники хімчисток. Їх професія також передбачає контакт з хімічними речовинами, вдихання випарів, що знижують шанси на вдалу спробу завагітніти і здатність виносити дитину.

Працівники салонів краси. У багатьох салонах формується потенційно небезпечна атмосфера, адже протягом усього дня там в повітря потрапляє безліч хімічні речовини з різноманітних засобів, використовуваних фахівцями для волосся, шкіри і нігтів. Так, наприклад, ризикують підірвати здоров’я майстра по манікюру, перукарі – їм доводиться вдихати випари, які можуть негативно впливати на фертильність.

Пакувальниці, буровики, формувальниці. Ці професії пов’язані з важкою фізичною працею, при якому для жінок неминуче підвищується ризик викидня.

Джерело: МедікФорум

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *