Названі продукти, які здатні захистити від раку товстої кишки

У світі відзначається зростання цього захворювання у молоді.

Рак кишки

Останні дослідження американські лікарі показали, що рак товстої кишки все частіше став вражати людей у віці від 20 до 40 років. Ще недавно йому були схильні виключно пацієнти старше 50 років. Медики поки не можуть зробити висновок, з чим це може бути пов’язано.

– Ми не впевнені, чи є це причиною генетики, ожиріння або дієти. Я б порадила пацієнтам цієї вікової групи не ігнорувати будь-які симптоми і негайно звернутися до лікаря, – закликає гастроентеролог Сюзанна Шокоухі.

Лікар порадила звертати увагу на найменші зміни в роботі травної системи, які можуть свідчити про виникнення небезпечного захворювання. Такими симптомами можуть стати проблеми зі стільцем, втрата ваги без видимих причин, болі в животі, слабкість і втрата апетиту.

Крім того, фахівець рекомендує всім регулярно обстежитися у лікаря гастроентеролога. Вона пояснила, що на сьогоднішній день найефективнішим способом виявлення раку товстої кишки є колоноскопія. Шокухі вважає, що саме при цій не зовсім приємній процедурі можна на ранній стадії побачити і видалити поліп, який надалі загрожує перерости в злоякісну пухлину.

Лікар порадила з метою профілактики вживати в їжу більше фруктів, овочів і риби. А ось від чого варто відмовитися повністю або звести до мінімуму, так це від продуктів, що пройшли попередню технологічну обробку, тобто від ковбаси, консервів, напівфабрикатів та іншого.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *