Названі продукти, які допоможуть знизити ризик раку грудей

Вчені проаналізували 20 великих досліджень, щоб виявити зв’язок між ризиком раку молочної залози і вживанням певних продуктів.

Клітковина

Американські вчені з Гарвардського університету спільно з колегами з Торонтського університету в Канаді провели масштабне дослідження про те, які продукти допомагають значно знизити рак молочної залози. Детальні результати опубліковані в журналі Cancer, який видає Американське онкологічне товариство.

Вчені проаналізували великий обсяг інформації з 20 великих спостережних досліджень, використовували найбільшу бібліографічну базу статей з медичних наук MEDLINE а також базу даних Excerpta Medica (EMBASE). Основним завданням було з’ясувати зв’язок між споживаними продуктами і частотою виникнення раку молочної залози.

Як виявилося, у всіх дослідженнях спостерігався стійкий зв’язок між споживанням продуктів з високим вмістом клітковини і зниженням захворюваності на рак молочної залози. Жінки, які дотримувалися дієти з високим вмістом продуктів, багатих клітковиною, мали нижчий ризик захворювання на рак.

При цьому ключову роль відігравала розчинна клітковина. Автори дослідження зробили висновок, що кількість розчинних волокон в раціоні обернено пропорційна ризику розвитку раку молочної залози.

Розчинна клітковина міститься в таких продуктах, як овес і ячмінь, боби і горох, цільні зерна, горіхи і насіння, а також фрукти і овочі.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *