Названі небезпечні захворювання, викликані вживанням забрудненої води

У зв’язку зі спалахом коронавірусу в усьому світі зарубіжні медики нагадали, як важливо дотримуватися правил гігієни. Зокрема, перераховані небезпечні захворювання, що викликаються вживанням забрудненої води.

Вода з крану

За даними ВООЗ, забруднена питна вода щорічно призводить до 485 000 випадків смерті від діареї. Всесвітня організація охорони здоров’я побоюється, що до 2025 року половина населення світу буде жити в районах, які відчувають нестачу рідини. Для зниження ризику проблем зі здоров’ям важливо з’ясувати, з яких джерел вона отримана.

В іншому випадку людині загрожує діарея – патологічний стан з прискореною дефекацією і зміною характеристик стільця, що загрожує вкрай небезпечними наслідками для людини. У цьому ж списку холера, викликана бактерією Vibrio cholerae, яка процвітає в забрудненій воді. Патоген передається людям і через споживання їжі, забрудненої людськими фекаліями.

Не виключено і діагностування захворювання – гепатит А, що вражає печінку. Може поширюватися або при безпосередньому контакті з інфікованими пацієнтами, або при вживанні забрудненої води. Черевний тиф – хвороба, пов’язана з бактерією Salmonella typhi, в даному випадку уражається кишечник.

Малярія в свою чергу викликана самками комарів, які розмножуються в нечистій рідині. Симптоми включають лихоманку, головний біль і тремтіння. У гірших випадках ускладненнями є: пневмонія, важка анемія, кома, ймовірний і летальний результат.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *