Названі найбільш корисні продукти для зміцнення зубів і ясен

Морква, огірки, цвітна капуста, сир та інші молочні продукти є найбільш корисними для поліпшення стану зубів і ясен, – про це розповів лікар-стоматолог Михайло Заславський.

Морква

Серед найбільш підходящих продуктів для зміцнення зубів і ясен фахівець виділив, в першу чергу, багаті кальцієм, клітковиною, магнієм, фтором, фосфором, вітамінами, а також речовинами, що дають протизапальний, очищаючий ефект. Особливо корисні в цьому плані овочі: броколі, цвітна капуста, морква, селера, перець, огірки. За словами стоматолога, вони відрізняються низькою концентрацією цукру, одночасно багаті клітковиною – їх вживання “добре очищає поверхню зубів, нейтралізує кислоту, відновлюючи тим самим кислотно-лужний баланс у роті”.

Також оздоровлює стан порожнини рота зелений чай. Напій містить речовини-катехіни, надзвичайно сприятливі для емалі зубів (вони нейтралізують бактерії, які викликають карієс). Крім того, його питво сприяє зміцненню ясен, свіжому диханню.

Лікар включив до списку найкорисніших і молочні продукти, які є за його словами найкращим джерелом кальцію – мінералу номер один для кісток і зубів. Заславський заявив, що молоко, йогурт, сир, кисломолочний сир містять мало кислот, які руйнівно діють на зуби, і включають цілий комплекс корисних мікроелементів, що надають протизапальну дію.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *