Названі люди, яким найлегше відмовитися від паління

Вчені провели спеціальні тести, які показали, що деяким людям простіше відмовитися від шкідливої звички.

Кинути курити

Доведено, що нікотин викликають серйозну залежність. При цьому людина підсаджується як фізично, так і психічно. Тому, коли деякі курці заявляють, що можуть позбутися шкідливої звички, коли захочуть, це найчастіше помилка. Однак, є категорії людей, яким дійсно простіше інших кинути палити.

Як з’ясували вчені, мова йде про тих людей, хто має здібності до математики. Це було доведено в ході експерименту за участю 696 курців, який провели співробітники університету в Огайо.

Вчені запропонували добровольцям вирішити простий математичний тест, за результатами якого визначалася здатність людей до рахунку. Після чого курцям розповіли про шкоду куріння і передчасної смерті. Частина інформації була представлена у вигляді графіків, схем і діаграм, а частина була просто в текстовому варіанті.

Бесіду з добровольцями вчені повторили через 6 тижнів. Метою було дізнатися у людей наскільки реально вони сприйняли загрозу для власного здоров’я, чи готові розлучитися з сигаретами.

Виявилося, що ті люди, хто краще впорався з математичним тестом, запам’ятали більше фактів про шкоду куріння і перейнялися так, що кинули палити.

Вчені встановили також, що рівень інтелекту людини, його освіченість допомагають простіше позбутися шкідливих звичок. Це пов’язано з тим, що такі люди більше розуміють ризики для здоров’я і життя, тому психологічно простіше відмовляються від сигарет, навіть якщо курили їх давно.

Провідний автор дослідження Бріттані Шутс-Рейнхард впевнена, що наркологам важливо підносити інформацію про шкоду куріння в більш ефективній формі, тоді людям простіше буде відмовитися від куріння.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *