Названі корисні продукти, які здатні нашкодити печінці

Навіть продукти, котрі вважаються корисними здатні “вбити” печінку, спровокувавши розвиток захворювань, які згубні для органу. Такі продукти були названі лікарем-гастроентерологом, доктором медичних наук, професором Першого МГМУ імені Сеченова Олексієм Буеверовим.

Печінка

Одним з найнебезпечніших для печінки станів, здатних “вбити” її, є ожиріння, відоме як неалкогольна жирова хвороба печінки (НАЖХП). Представляючи собою хронічне ураження органу, НАЖХП часто зустрічається у людей, які не вживають спиртні напої. Його виявляють навіть у прихильників ЗСЖ.

За словами професора Буеверова, подібна форма ожиріння печінки дуже небезпечна – її наслідками можуть стати печінкова недостатність і процеси, що призводять до раку органу.

Вчений пояснив, що розвитку жирової хвороби печінки можуть сприяти вживані у великій кількості продукти з тваринними жирами, цукром, фруктозою. Таким чином, продуктами, здатними «вбити» печінку, можуть виявитися навіть корисні – фрукти, мед.

«У нас був пацієнт з НАЖХП, який стежив за собою, вів здоровий спосіб життя. Виявилося, що він їв дуже багато меду, вважаючи це корисним. Коли відмовився від цієї звички, зміни в печінці пройшли», – розповів лікар в інтерв’ю виданню “Аргументи і факти“.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *