Названо 5 тварин, здатних допомогти перемогти людські хвороби

Зарубіжні вчені перерахували 5 тварин, які могли б допомогти перемогти людські хвороби. За словами фахівців, отримані знання дозволять застосовувати методи редагування генів, такі як CRISPR, в довгостроковій перспективі.

Зебра

У міру еволюції генетичний вигляд людини змінився, що піддало людей підвищеному ризику закупорки артерій. Ситуацію посилює збільшення споживання червоного м’яса та інших продуктів, які підвищують шанси розвитку серцево-судинних захворювань. Недавні дослідження показали, що втрата певного гена збільшує цю вірогідність порівняно з іншими тваринами, серед яких шимпанзе – найближчий родич людського виду.

Генна інженерія допоможе уникнути подібних проблем зі здоров’ям. Голі землекопи також представляють інтерес для вчених, так як відомі своїм довголіттям. Одного разу їх таємниця дозволить розробити нові методи лікування раку і вікових захворювань, впевнені фахівці.

У остеоартриту є багато причин, але ключові ризики – ожиріння, неправильна постава і погане вирівнювання суглобів. У багатьох приматів і м’ясоїдних тварин проблеми з суглобами схожі на людські. Унікальна хрящова структура у кенгуру в колінах протистоїть силам багаторазового вигину і пом’якшує дію приземлення. Розгадка питання допоможе поліпшити матеріали, використовувані для штучних імплантатів у людей.

Сліпа печерна риба унікально пристосована до виживання без регулювання рівня цукру в крові. Це означає, що симптоми, зазвичай спостерігаються у людей з діабетом, не є проблемою для Astyanax mexicanus. Вчені сподіваються, що розуміння процесів, що відбуваються в їх організмі, дозволить здобути перемогу над данною недугою.

Тварини, такі як зебра, зазвичай відчувають стрес короткий період часу, наприклад, коли шукають їжу або намагаються ухилитися від хижаків. Люди ж при тривалому впливі негативного фактора піддають себе ризику розвитку захворювань, серед яких виразка шлунка. Смугастий представник фауни коли-небудь розкриє свій секрет.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *