Названо простий засіб для підтримки концентрації уваги

Підліткам буває важко зосередитися на нудною, що вимагає підвищеної уваги роботі. Тим часом саме в цьому віці регулярно доводиться запам’ятовувати багато інформації і здавати іспити.

Кава
кава
Молоді дослідники з Університету Буффало в США вирішили експериментально перевірити популярну серед будь-якого віку гіпотезу про те, що кава допомагає утримувати увагу. Про результати дослідження повідомляє PsyPost.

У подвійному сліпому дослідженні, яке включало три сесії тестування, 31 підліток споживав або 1 мг кофеїну на 1 кг маси тіла, або 3 мг кофеїну на 1 кг маси тіла, або плацебо, перш ніж виконував завдання на стійку увагу. Завдання вимагало, щоб учасники приблизно 30 хвилин спостерігали за монотонним потоком чотиризначних чисел, щоб знайти рідкісні однакові пари. Волонтерів попросили утримуватися від кофеїну протягом 24 годин перед кожною сесією тестування.

Первісна ефективність завдання на увагу була однаковою для всіх трьох доз, і ефективність з часом знижувалася. Але дослідники виявили, що ефективність учасників, які отримували кофеїн, з часом знижувалася менше, ніж у групі плацебо. Вплив кофеїну на увагу стає очевидним тільки через 10 хвилин після початку виконання завдання з постійною увагою. Таким чином, кофеїн не покращував працездатність спочатку, але він допомагав зберігати концентрацію, зменшуючи падіння працездатності, яке відбувається з плином часу за відсутності кофеїну.

Дослідники попереджають, що в експерименті мова йшла тільки про разове вживання кофеїну в невеликих дозах. Регулярне споживання цієї речовини у великій кількості може привести до втрати когнітивних функцій і порушень сну.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *