Названо небезпечний фактор при COVID-19: призводить до тяжких наслідків

Куріння звичайних чи електронних сигарет здатне критично погіршити запалення, пов’язане з COVID-19, або підвищити сприйнятливість до захворювання.

covid-19

Про це написали у статті, опублікованій у bioRxiv, вчені з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго. Вони досліджували 3 незалежні набори даних експресії РНК від курців і вейперів, щоб зрозуміти зв’язок нікотину з порушенням регуляції ключових генів, пов’язаних із COVID-19.

Вчені встановили, що куріння активує клітинний рецептор ACE2, який необхідний коронавірусу SARS-CoV-2 для інфікування організму. Як куріння, так і вживання нікотинової або електронної сигарети з ароматизатором призводило до посилення регулювання вироблення цитокінів та експресії генів, пов’язаних із запальними процесами.

У статті зазначено, що вивільнення запальних продуктів, таких як IL-1B, і цитокінові бурі є відмінними ознаками інфекції COVID-19, особливо у важких випадках.

Також дослідники зазначили, що куріння електронних сигарет без ароматизаторів і нікотину не приводило до значної дисрегуляції цитокінів та активації запалення.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *