Названо найбільш небезпечні «здорові» продукти, яких не повинно бути на кухні

Якщо випаде можливість заглянути на кухню кращих дієтологів світу, які точно знають, що потрібно їсти, щоб стати здоровішим, красивішим і стрункішим, їх раціон навряд чи викличе подив: багато фруктів і овочів, цільнозернові продукти, риба і оливкова олія. Однак деякі зазнали б щирий подив, виявивши, що в їх холодильнику немає жодного так званого «здорового» продукту.

Мюслі

Експерти розповіли, що сьогодні через велику кількість інформації, багато людей плутаються і помилково називають здоровою їжею небезпечну їжу. Наприклад, в першу чергу, слід перестати пити каву великими кружками. За словами доктора Мамта М. Маміка, доросла людина може споживати в день не більше 400 млг кофеїну, що еквівалентно 4 чашкам об’ємом по 30 мл.

«Вживання більшої кількості кави може спровокувати втрату кальцію з організму і привести до остеопорозу», – попередив лікар.

Крім цього, варто позбутися від рисових хлібців. Фахівці відзначили, що це один з основних продуктів харчування «Старої школи здоров’я». Але через велику кількість в них простих вуглеводів хлібці мають занадто високий глікемічний індекс. Це означає, що організм швидко відчує приплив енергії, проте вже через годину знову з’явиться відчуття голоду. В результаті людина ризикує набрати зайву вагу через постійне переїдання.

У “чорний список” також потрапила випічка. “Я намагаюся уникати продуктів, що містять трансжири, кукурудзяний сироп і доданий цукор», – розповіла кардіолог Юджинія Джанос. “Транс-жири, які відносяться до гідрогенізованих або частково гідрогенізованих масел, підвищують рівень “поганого” холестерину і знижують рівень хорошого, збільшуючи ризик серцевого нападу та інсульту”, – додала вона. Продуктові мережі або пекарі досить часто використовують такі масла, щоб продовжити термін зберігання своєї «свіжої» випічки.

Ще одним шкідливим продуктом виявилося соєве молоко. Незважаючи на поширене переконання його величезної користі для здоров’я, фахівці уникають вживання цього напою. “Не можна заперечувати, що історії про жахливий вплив соєвого молока на здоров’я, є рідкісними, але факт полягає в тому, що соя імітує естроген і активує його рецептори в організмі. Є багато інших і більш здорових альтернатив соєвому молоку, наприклад, мигдальне. У нього немає таких побічних ефектів”, – відзначили дієтологи.

Крім цього, медики закликали перестати їсти мюслі. “Один з головних ошуканців здорового харчування!” ,- підкреслили експерти. “Навіть невелика чашка мюслі містить майже 600 калорій, 30 грамів жиру і 24 грами цукру. Це все одно, що почати ранок з чізкейку”, – додали вони. У списку шкідливих продуктів також виявилося “дієтичне” перероблене м’ясо, газована вода, солодкі соки, яйця, кетчуп, кукурудзяні пластівці, шоколадна паста і консервовані овочі.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *