Названий спосіб уповільнення старіння мозку

Людям середнього віку рекомендують змінити дієту, щоб зберегти високий рівень когнітивних функцій до глибокої старості.

Мозок

Американські вчені знайшли спосіб, який реально може уповільнити старіння людини. Правда, мова йде тільки про розумові здібності. Фахівці розповіли, як зберегти не тільки розум, але і здатність до навчання до самого похилого віку.

Фахівці розповіли, що перші ознаки старіння мозку проявляються вже приблизно в 45-47 років. До 60 років швидкість деградації когнітивних здібностей досягає піку. А пов’язано це з тим, що мозок поступово перестає ефективно обробляти надходить в організм глюкозу – своє основне джерело енергії. В результаті нейрони голодують і порушується взаємодія відділів мозку один з одним. Це і веде до зниження когнітивних функцій – страждають пам’ять, увагу, швидкість реакції.

Як з’ясували вчені, «голодування нейронів» можна зупинити за допомогою спеціальної дієти. Ця чимось схожа з популярною кето-дієтою, але не має на увазі строгих обмежень. Фахівці рекомендували людям старше 45 років мінімізувати вживання швидких вуглеводів, збільшивши при цьому вживання корисних жирів. Таким чином мозок перейде на харчування кето-тілами. Це речовини, які утворюються в організмі з жирів і використовуються в якості джерела енергії при нестачі вуглеводів.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *