Названий симптом злоякісної пухлини простати, який часто ігнорується

Якщо нічний сон часто переривається бажанням сходити в туалет, причин може бути кілька – від звичайного циститу до діабету. Однак, коли мова стосується чоловіків, ситуація може виявитися набагато серйозніше.

Простата

Часті “нічні” позиви до сечовипускання відомі як ніктурія. Цей стан, як правило, провокує “фрагментарний” сон і надмірну денну втому. Лікарі попереджають, що у чоловіків недуга може бути викликаний злоякісною пухлиною простати.

Зазвичай це захворювання зустрічається у представників сильної статі старше 70 років. Як пояснили онкологи, в цьому випадку рак розвивається в основі сечового міхура. Його симптоми з’являються, коли пухлина починає тиснути на уретру, повідомляє Express.

“Якщо вночі ви прокидаєтеся частіше одного разу, щоб сходити в туалет, то можна говорити про ніктурію. Вважається, що цей симптом зустрічається у 80% літніх людей”, – розповіли лікарі.

Разом з тим медики відзначили, що стан може бути викликаний звичайним збільшенням передміхурової залози. Це, в свою чергу, цілком природне “вікове” явище.

Основною відмінністю злоякісної пухлини будуть труднощі з сечовипусканням і кров в сечі. При появі подібних ознак лікарі закликають негайно звернутися в лікарню. Діагноз повинен бути поставлений тільки після результатів аналізу крові на ПСА, біопсії залози і МРТ-сканування.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *