Названий простий спосіб запобігти зараженню коронавірусом

Вчені попереджають, що поширення коронавірусу можна запобігти, закриваючи кришку унітазу при зливі води. Про це пише британське видання Express.

COVID-19

Фахівці пояснили, чому так важливо закривати кришку унітазу. Дослідники констатують: одним з простих способів запобігти зараженню людей великою кількістю вірусу є недопущення “туалетного шлейфу”. Він виникає коли при спуску води мікрочастинки фекалій, сечі спочатку піднімаються під дією напору, а потім розпорошуються в повітрі.

Причому тут коронавірус? Фахівці пояснюють, що хоча COVID–19 вважається респіраторною інфекцією, що поширюється, в основному, крапельним шляхом через дихання, кашель або чхання хворої людини, новий також може поширюватися через фекалії – особливо, якщо люди піднімають кришку унітазу під час змиву.

Дослідження, що проводилося в Китаї (опубліковано журналом Gastroenterology), дозволяє вважати, що коронавірус може існувати в калі пацієнтів, він має здатність проникати в травну систему. При цьому його автори виявили: у деяких перехворілих людей коронавірус виявляється в стільці навіть після негативних результатів мазків з горла або носа.

Дуже важливо закривати кришку унітазу, якщо він розташовується в спільній ванній кімнаті, попереджають вчені. Невиконання цього правила загрожує осіданням хвороботворних мікроорганізмів на прилеглих поверхнях, включаючи рушники, зубні щітки. Опущена кришка, в свою чергу, може запобігти потраплянню в повітря 80 відсотків частинок, що виділяються з фекалій.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *