Названа допустима норма яєць на тиждень

Хоча ВООЗ рекомендує вживати не більше трьох штук на тиждень, допустима норма яєць все ж може бути більш значною, заявила лікар-нефролог, дієтологиня Анна Коробкіна.

Яйця

Одне велике яйце містить 215 міліграмів холестерину, в той час як Добова норма цієї речовини, споживаного з їжею, – 300 міліграмів. Саме цим пояснюється обмеження на яйця, встановлені ВООЗ.

Однак, каже фахівець, яйця також відрізняються наявністю фосфоліпідів, здатних знижувати зайву кількість холестерину в крові. Тому допустима норма яєць в тиждень цілком може становити більше трьох штук. Головне – щоб у людини не було порушень жирового обміну.

“Якщо немає порушень ліпідного обміну, можна збільшити цю норму до чотирьох-п’яти яєць. При відсутності проблем зі здоров’ям, навіть з’ївши на сніданок два яйця, можна протягом дня не обмежувати себе в продуктах, які містять холестерин», – заявила лікарка в інтерв’ю виданню «Рідус».

Але їсти яйця зовсім без обмежень не можна, оскільки велика кількість споживаного білка може створити надмірне навантаження на нирки, спровокувати порушення в їх функціонуванні, попередила Коробкіна.

Джерело: МедікФорум

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *