Медик розповів, як визначити коефіцієнт здоров’я людини

Оцінити здатність людського організму протистояти різного роду захворювань, а також відновлюватися після них, кожна людина може самостійно. Для цього лікар-педіатр Валерій Колесніков розробив власну систему, яка дозволяє визначити так званий «коефіцієнт здоров’я».

Сім'я

За словами фахівця, його формула допоможе оцінити стан свого здоров’я навіть тим людям, які далекі від медицини. Втім, Колесніков при цьому визнає, що пропонована ним модель є умовною, але вона все одно дозволяє отримати розуміння про те, в якому стані знаходиться організм.

Як зазначає лікар, підвищити або знизити коефіцієнт здоров’я будь-якої людини можуть зовнішні чинники: застосування лікарських препаратів, розвиток в юні роки, розвиток в перший рік життя, пологи, перебіг вагітності, а також сім’я і оточення і навіть місце проживання. Експерт при цьому підкреслює, що в разі критичного зниження якості будь-якого з цих показників, починаються систематичні збої в роботі організму, що може спровокувати розвиток найрізноманітніших недуг.

Тим часом всі фактори він ділить за значимістю. Наприклад, природним пологам, гармонійному життю, бажаній вагітності і повній сім’ї він відводить 10% значущості. Додати 30% до значення в перші роки життя допомагають грудне вигодовування, загартовування і знаходження малюка поруч з мамою до 3-річного віку. А ось місце проживання, часта поява простудних захворювань і прийом лікарських препаратів можуть впливати на показники здоров’я на 10-30%.

Так, у разі проживання в умовах мегаполісу від показника слід віднімати 20%, а додати 10% можуть жителі сільської місцевості. Бажана вагітність додає 10% до показників здоров’я, а кесарів розтин при пологах – їх же забирає. Народженим в повній родині можна додати ще 20%, але якщо батько курить – 10% віднімаються. Якщо шкідлива звичка є у двох членів сім’ї – віднімати слід 20%. Нарешті, часті хвороби віднімають ще 20%, прийняття антибіотиків і противірусних препаратів забирає ще стільки ж.

За словами медика, кожен з цих факторів людина повинна застосувати до себе, щоб отримати остаточний результат в процентному відношенні, де показник близький до 100% є кращим, а все, що нижче 50% говорить про слабкість організму і його схильності до різного роду захворювань.

Джерело: actualnews

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *