Медики розповіли, як відрізнити меланому від родимки

Італійські медики розповіли, як можна відрізнити меланому від родимки. Стаття відповідного змісту опублікована в зарубіжному джерелі.

діагностика меланоми

Меланома утворюється, коли відбувається генетична помилка в клітинах, які продукують меланін. Серед основних відомих причин утворення – вплив сонця і ультрафіолетових ламп. Доведено і те, що онкологічне захворювання частіше зустрічається у людей зі світлою шкірою, і зачіпає жінок трохи більше, ніж чоловіків. Злоякісна пухлина здатна розвиватися на будь-якій ділянці з підвищеною ймовірністю в тих областях, які більш часто піддаються дії сонячного світла.

На відміну від родимки, меланома є асиметричною. Краї вродженого або набутого пігментованого утворення на шкірі є рівними, на відміну від ознаки злоякісної пухлини. Сигналом небезпеки служить і верхній діаметр, який перевищує 6 мм. Повинне насторожити і швидке зростання будь-якої родимки або пігментної плями.

Медики попереджають, що у більш рідкісних випадках меланома здатна прорости навіть у частини тіла, стаючи практично непомітною, наприклад, під нігтями, в порожнині рота або слизової оболонки органів травлення, сечовивідних шляхів і статевих органів. У цих випадках рак більш важко діагностувати, тому що його легко переплутати з іншими найпоширенішими захворюваннями.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *