Медики розповіли про фрукти, які підвищують рівень гемоглобіну в організмі людини

Медики розповіли про фрукти, які необхідно вживати для підвищення рівня гемоглобіну в організмі людини. Наприклад, при включенні в раціон груш, яблук, айви, родзинок і кураги збільшуються показники найважливішого елементу крові.

Грушевий сік

Гемоглобін є білком, що переносить атоми води і кисню в клітини тканин і органів. При його дефіциті останні відчувають нестачу кисню, що провокує порушення метаболізму, різні хвороби. Для підвищення його рівня необхідно додати в раціон певні продукти.

Щодня можна вживати курагу, дозволену при цукровому діабеті. Яблуко вважається одним з найпопулярніших фруктів, які допомагають підтримувати рівень заліза в організмі людини. Це пояснюється його доступністю. До складу дині і кавуна також входить залізо, проте в меншій кількості.

Через кальцій, поліфеноли і таніни мікроелемент, що надходить з їжею, не повністю засвоюється організмом. Наприклад, в молочних продуктах не тільки не міститься залізо, але і є кальцій, що заважає його засвоєнню з інших продуктів. З цієї причини не рекомендується поєднувати фрукти і молоко в одному прийомі їжі.

Майже всі злаки, а також макаронні вироби, обтяжують засвоєння заліза. Вони здатні окислити мікроелемент, в результаті чого він непридатний для вироблення клітин гемоглобіну. При наявності підвищеного гемоглобіну лікарі радять виключити з раціону шипшина, кава і міцний чай, алкоголь. Фрукти необхідно піддавати термічній обробці для зниження рівня заліза.

Джерело: actualnews

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *