Медики перерахували фрукти, які знижують ризик розвитку діабету 2 типу

Дослідники з Гарвардської медичної школи назвали фрукти, які сприяють зниженню ризику розвитку діабету 2 типу, що показали відповідні дослідження. Доводи вчених опублікувало видання Express.

Цукровий діабет

Доведено, якщо люди підтримують здорову вагу і уникають нездорової їжі, такої як солодкі продукти і оброблене м’ясо, то це веде до зменшення ризику розвитку хронічного стану. Вченим вдалося довести, що деякі фрукти також позитивним чином знижують ризик виникнення діабету 2 типу. Експерти вивчили дані, отримані в період з 1984 по 2008 рік від 187 382 людей в трьох довгострокових дослідженнях. Учасники з підвищеним рівнем цукру в крові, серцево-судинними хворобами і онкологією були виключені з аналізу.

Результати показали, що особи, які з’їдали щонайменше дві порції в тиждень яблук і винограду, знижували ризик розвитку діабету 2 типу на 23%. Аналогічні дані були отримані і при вживанні чорниці. З’ясувалося і те, що люди, які пили регулярно фруктовий сік, підвищили ймовірність діагностування даного захворювання на 21%.

Вчені відзначили, що глікемічний індекс фруктів не виявився значущим фактором у визначенні асоціації фруктів з ризиком діабету 2 типу. Однак підвищений ГІ соку показав даний зв’язок, що пояснюється тим, він проходить травну систему швидше, ніж багаті клітковиною тестовані продукти.

Експерти вважають, що сприятливий вплив деяких окремих фруктів може бути результатом певного компонента. Але необхідні додаткові дослідження, щоб визначити, що вони собою представляють. Для мінімізації розвитку діабету 2 типу рекомендується також контролювати кров’яний тиск, розмір талії, уникати стресу.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *