Медики назвали продукти, які ведуть до пошкодження печінки

Зарубіжні медики перерахували продукти, які ведуть до пошкодження печінки, в зв’язку з чим бажано відмовитися від них або звести до мінімуму вживання. Матеріал відповідного змісту представлений в тематичному джерелі Medical News Today.

Печінка

Печінка – це паренхіматозний орган, що має життєво важливе значення, при збоях в роботі якого виникає безліч проблем зі здоров’ям. Лікарі попереджають, що правильне харчування може знизити ймовірність розвитку захворювань, а при наявних – зменшити ризик загострення.

Перше, що не любить орган, – це жирні харчові вироби, які включають в себе фаст-фуд, копченості, картоплю фрі, смажене м’ясо. У цьому ж списку заборон – крохмалисті продукти, в їх числі хліб, макарони, печиво, тістечка або випічка.

Не радять медики налягати на цукор і кондитерські вироби його містять, так як вони роблять значний вплив на печінку. Суть в тому, що високий рівень інсуліну підвищує кров’яний тиск і знижує рівень «хорошого» холестерину, в результаті чого розвивається метаболічний синдром. Все це веде до стану так званої «жирної печінки».

Рекомендується також знайти можливість для зменшення вживання солі і консервованого м’яса або овочів. Окремо фахівці нагадали про шкоду алкогольних напоїв і куріння, наприклад, в останньому випадку шкідливі речовини потрапляють в кров з органів дихання, проходячи через гепатоцити – структурні одиниці печінки, які повинні знешкодити їх і «випустити» вже безпечними для організму, що загрожує зношуванням паренхіматозного органу.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *