Медики назвали побічні ефекти популярних дієт

Медики розповіли, що популярні дієти не є довгостроковим варіантом зниження ваги. Крім цього, вони мають маловідомі побічні ефекти, які назвали фахівці.

Палеодієта

Denis Brien/Flickr.com

При кетогенній дієті знижується споживання жирів і вуглеводів. Людина їсть менше фруктів, овочів і зернових культур, замінюючи їх продуктами з високим вмістом білка і жиру. Проте подібний режим харчування може завдати шкоди організму, який полягає в нестачі енергії, нудоті, розладі шлунка, а також зниженні розумової функції.

Під час палео-дієти з раціону виключаються молочні продукти, цукор, зернові і бобові. Після проведених досліджень медики встановили, що даний спосіб схуднення контролює діабет, проте може привести до виникнення гіпоглікемії або низького рівня глюкози в крові при прийнятті препаратів, що знижують рівень цукру. Більш того, дієта здатна викликати діарею і неприємних запах з рота.

Whole30 включає в себе відмову на 30 днів від алкоголю, цукру і молочних продуктів. Замінити їх слід фруктами, овочами, морепродуктами, м’ясом і яйцями. Потім вищеназвані продукти повторно включаються в раціон на 31 день дієти, а реакція організму підказує, що йому необхідно або не рекомендується. Побічним ефектом в цьому випадку названий ризик колоректального раку.

Ще одним популярним способом позбавлення від зайвої ваги є дієта Дюка, що розділяє споживання їжі на 4 етапи. Спочатку вводяться білки, потім овочі і деякі вуглеводи. Цей вид харчування так само шкідливий для людини, як і вищеназвані. Медики радять вибирати середземноморську дієту, оскільки вона більш здорова.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *