Медики з Великобританії назвали симптоми раку щитовидної залози

Симптоми раку щитовидної залози пов’язані зі змінами в стані горла і шиї – найбільш поширеним є поява на шиї шишки, зазвичай безболісної.

рак щитовидної залози

Рак, що вражає щитовидну залозу, є досить рідкісним видом злоякісних пухлин, і з невідомої причини йому більшою мірою схильні жінки (хворіють в два-три рази частіше чоловіків). Інша неприємна особливість захворювання-воно не асоціюється зі старінням, як багато інших видів раку, може виникати в молодому віці після 30 років.

Існує чотири основних типи раку щитовидної залози: папілярна карцинома, фолікулярна карцинома, медулярна карцинома і анапластична карцинома.

  • Папілярна карцинома є причиною восьми з десяти випадків раку щитовидної залози і зазвичай вражає людей молодше 40 років, особливо жінок.
  • Фолікулярна карцинома є наступною за поширеністю, вона переважно вражає жінок середнього віку.
  • Медуллярна карцинома щитовидної залози може успадковуватися і мати сімейний характер.
  • Анапестична карцинома – найрідкісніша, зазвичай діагностується у людей старше 60 років.

Даними подробицями поділилися медики з організації Cancer Research UK (Великобританія), також назвали симптоми раку щитовидної залози.

“Найбільш поширеним його симптомом є ком, що утворюється в нижній передній частині шиї, як правило, без хворобливих відчуттів. Тільки одне з двадцяти таких утворень виявляється злоякісним, але ви все одно повинні відвідати лікаря і обстежитися, помітивши його виникнення”, – цитує фахівців видання Express Health.

Серед інших симптомів раку щитовидної залози, які були названі лікарями, виділяються наступні:

  • опухлі залози в шиї,
  • незрозуміла хрипота, що триває протягом декількох тижнів,
  • біль в горлі, який не проходить,
  • труднощі з ковтанням.

“Крім того, рак щитовидної залози може впливати на вироблення гормонів щитовидної залози, викликаючи такі реакції, як діарея і почервоніння шкіри, обумовлені припливами крові. Дані явища також можуть бути пов’язані з несерйозними проблемами здоров’я, але визначити, чи так це повинен лікар”, – резюмували експерти.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *