Лікар розповів про новий «апокаліптичний» вірус

Як розповів американський лікар Майкл Грегер, людству загрожує новий “апокаліптичний” вірус-зоонози.

Вірус грипу

Це група інфекційних і паразитарних захворювань, збудники яких паразитують в організмі певних видів тварин, і для яких тварини є природним резервуаром. Збудниками зоонозів виступають найпростіші, віруси, бактерії, грибки, гельмінти, паразитичні кліщі.

Джерелом збудників інфекції (або інвазії) для людини є хвора тварина або тварина — носій збудників.

Новим носієм вірусу H5N1, за словами медика, є звичайна курка, чиє м’ясо користується в світі особливою популярністю через відносну дешевизну, легкості в приготуванні і смакових якостей.

Грегер зазначає, що через нестерильні умови на фабриках і хімікатів, за допомогою яких вирощують птахів, організм людей стає вразливим до цього вірусу. Він також нагадав, що переносниками нового типу коронавірусу, який призвів до таких сумних наслідків, включаючи економічні, стали кажани.

У зв’язку з можливістю появи нової інфекції вчений звернув увагу на важливість вирощування домашньої птиці не на фабриках, а в домашніх умовах.

Крім того, вчений повідомив про появу нового штаму пташиного грипу H5N1. Пташиний грип – це інфекційна хвороба птахів, що викликається штамами вірусу грипу типу А. Зазвичай віруси пташиного грипу не інфікують людей. Однак є випадки, коли високо патогенні штами викликають важку респіраторну хворобу у людей. Ще існує побоювання, що вірус може мутувати і поліпшити свою трансмісивність між людьми, підвищивши ймовірність виникнення пандемії грипу.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *