Лікар-онколог розповів, чи є рак товстої кишки спадковим

Якщо в сім’ї вже є випадки колоректального раку (він же рак товстої кишки) ризик даного захворювання у родичів значно вище. Про спадкову схильність до цього виду раку розповів лікар Міхаель Хоффмайстер з німецького онкологічного дослідницького центру в Гейдельберзі.

Рак кишки

За словами онколога, рак товстої кишки аж ніяк не рідкісне захворювання – в даний час він є третім за поширеністю видом раку серед чоловіків.

“Ризик розвитку колоректального раку у чоловіків (6 відсотків), дещо вищий, ніж у жінок (4,9 відсотка). Також він може бути спадковим”, – зауважив Хоффмайстер.

Лікар-онколог пояснив: більшість чоловіків хворіють ним в більш старшому віці, але в деяких випадках колоректальний рак виникає і в молоді роки. Імовірність захворіти ним особливо велика, якщо в сім’ї вже є випадки цього раку.

“До раку товстої кишки застосовується поняття сімейної історії. Спадковий ризик зростає, якщо хворіють, зокрема, родичі першого ступеня, тобто батьки або брати і сестри”, – говорить експерт.

Даний принцип діє, навіть якщо колоректальний рак зачіпає тільки одного члена сім’ї. Якщо ж в сім’ї відбувається кілька випадків раку, це може збільшити ризик навіть для далеких родичів, розповів фахівець.

«Якщо у вашій родині були випадки раку кишечника, вам слід зробити колоноскопію в якості запобіжного заходу з 40 років”, – дав пораду доктор Хоффмайстер.

Онколог додав, що остерігатися рак товстої кишки повинні не тільки ті люди, чий ризик захворіти може бути підвищеним за сімейними обставинами.

“При наявності таких порушень, як кров в стільці або постійні проблеми з кишечником, колоноскопія також повинна проводитися, незалежно від віку. Число захворювань на рак кишечника серед молодих людей дещо зросло в останні роки”, – застеріг онколог.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *