Лікар-дієтолог з Іспанії розповів, чи може молоко підвищити ризик раку

Айтор Санчес, лікар-дієтолог з Іспанії, розповів виданню La Vanguardia, наскільки справедливо молоку приписується здатність підвищувати ризик розвитку раку.

Молоко

Лікар повідомив про це, коли відповідав на запитання від читачів. Автор одного з них попросив прояснити проблему: йому була відома інформація про те, що молочний білок казеїн здатний підвищити ризик захворювання на рак.

Медик заявив, що молочні продукти – це не тільки казеїн. Тому робити висновок про їх корисності або шкоду, виходячи тільки з властивостей даного білка, неправильно. Ефекти молока не відносяться виключно до цього білка, підкреслив Санчес.

Лікар з Іспанії звернув увагу на те, що наукові дані про зв’язок між питтям молока і підвищеним ризиком раку досить суперечливі. Деякі дійсно відносять молочні продукти до ряду таких, які сприяють процесам розростання ракових клітин.

“Можна зробити висновок, що продукти на основі молока пов’язані з невеликим збільшенням ризику розвитку деяких видів онкології, особливо раку простати”, – розповів дієтолог.

Він додав, що багато досліджень не підтверджують суттєвого впливу молочної їжі на лікування та профілактику раку. Сам Санчес вважає, що молоко в раціон дорослих людей слід мінімізувати.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *