Лікар вилікує вас швидше, якщо дотримуватися 8 правил пацієнта

Звертаючись за медичною допомогою, ми хочемо отримати максимум користі від лікарського прийому. Щоб цього досягти, важливо підготуватися. Як це зробити, розповіла лікар-терапевт Олена Соколова.

У лікаря

8 правил пацієнта, які допоможуть лікарю швидше поставити діагноз і вилікувати хворобу

Запис

Заздалегідь запишіться на прийом. Це допоможе вам вибрати зручний для зустрічі час.

Медкарта

Подбайте про наявність медичної картки, виписок з медустанов та інших документів про ваше здоров’я. Це дасть лікарю більш повну інформацію.

Шпаргалка

Запишіть завчасно всі свої скарги, симптоми і питання. Це допоможе доктору підібрати точний діагноз і дати потрібні рекомендації.

Список ліків

Якщо ви приймаєте медичні препарати, включаючи вітаміни, складіть список. Можливо, один з ваших симптомів – побічна дія ліків.

Тільки правда!

Будьте чесні з лікарем. Якщо вам задають питання, відповідайте як є, навіть якщо це пов’язано з алкоголем, наркотиками або життєвими ситуаціями. Лікар не збирається вас судити, його завдання – допомогти.

Без самодіагностики

Не наполегливо в наявності хвороби, яку Ви знайшли у себе самі. Одні й ті ж симптоми можуть бути у різних захворювань. Тільки лікар може поставити вірний діагноз.

Більше запитуйте

Незрозуміло – запитуйте. Щоб ваші сумніви не пошкодили лікуванню, задавайте питання відразу, як вони виникнуть.

Не потрібно самодіяльності

Не вносьте зміни в призначене лікування. Кожні ліки має своє дозування і свої терміни застосування. Якщо ви скасуєте той чи інший препарат, тому що вам полегшало або замініть його іншим, так як це допомогло сусідці, нічого доброго не вийде. Є ймовірність, що через деякий час ви потрапите в лікарню з погіршенням самопочуття.

Якщо ви не довіряєте лікарю, запишіться до іншого. Ймовірно, новий лікар зможе знайти з вами спільну мову і підтвердить правильність дій свого попередника. Здоров’я вам!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *