Лікарі пояснили, як легше перенести спеку за рахунок способу життя і харчування

У спеку необхідно міняти звички, включаючи кулінарні, щоб не погіршилося самопочуття і збереглося здоров’я. Лікарі пспекояснили, як легше перенести підвищені температури повітря влітку за рахунок способу життя і харчування.

Як врятуватися від спеки

У спеку обмін речовин людей сповільнюється, тому влітку краще відмовитися від вживання м’ясних виробів, оскільки на їх переробку організм витрачає багато сил. Дієтолог Марина Аплетаєва порадила влітку віддавати перевагу птиці, овочів, фруктів, риби і морепродуктів. Не варто нехтувати напоями, так як в теплу пору року збільшується ризик зневоднення. На сніданок рекомендується з’їдати омлет з овочами і зеленню, на обід – суп, а на вечерю – курку з салатами.

Названі продукти харчування забезпечать організм водою і енергією, захистять від ожиріння і допоможуть зберегти здоров’я. Влітку рекомендується знизити прийом кави до однієї чашки на добу, оскільки цей напій сприяє підвищенню артеріального тиску. Перевагу варто віддавати фруктовим, зеленим чаям або ж звичайній воді.

Лікар Олексій лютих порадив відмовитися від бігу в спеку. Спортсменам влітку потрібно давати більше відпочинку на відновлення, ніж в іншу пору року. На тренуваннях необхідно вживати воду. Кардіолог Мехман Мамедов закликає влітку мінімум двічі на день провітрювати приміщення і по можливості частіше приймати душ. Це допоможе охолодитися і запобіжить розвитку хвороб серця. Влітку виконувати інтенсивні фізичні вправи з 12 до 16 годин забороняється. Займатися в спеку краще через день. Дотримання названих рекомендацій позбавлять від проблем зі здоров’ям і посприяє довголіттю.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *