Лікарі попередили про небезпеку проковтнутої жуйки

З приводу випадково проковтнутих людьми жуйок існує чимало міфів. В чому ж полягає реальна небезпека проковтнутої жуйки, розповів лікар гастроентеролог Олексій Молодцов.

Жуйка

Почнемо з того, що являє собою жувальна гумка. Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів визначає цей продукт як “нехарчова жувальна речовина”. Нехарчова – це означає, що жувальна гумка не засвоюється організмом. Максимум, що може зробити наше тіло – переробити ті цукри, які надають жуйці її характерний смак.

По суті, жувальна гумка – це каучук, змішаний з підсолоджувачами і ароматизаторами, які вивільняються в роті під час пережовування. Таким чином, якщо ви раптом ненавмисно проковтнете жуйку, в організм потрапляє шматочок неперетравлюваної гуми.

Наскільки це небезпечно?

Людський організм здатний позбавлятися від неперетравлюваних речовин без додаткової допомоги. Скорочення м’язів в травному тракті може допомогти просунути жуйку так, щоб вона без проблем вийшла разом з каловими масами – так само, наприклад, як і лушпиння від насіння. І все ж ризик нашкодити здоров’ю через проковтнуту жуйку залишається. Справа в тому, що організму доводиться проштовхувати до «виходу» досить значну масу всіляких залишків. Жуйка як доповнення до цієї маси цілком здатна спровокувати затор і кишкову непрохідність. Симптомами такого стану є біль у животі й запори, а при відсутності адекватного лікування ця проблема може привести до самих непередбачуваних наслідків.

Джерело: МедікФорум

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *