Лікарі попередили про небезпеку засмаги для певних груп людей

Певним групам людей слід уникати засмаги за прямими сонячними променями-наприклад, вона може бути небезпечною для страждаючих фотодерматозом або фотодерматитом, попередили лікарі.

Засмагати

Фахівці розповіли про небезпеку засмаги для певних груп людей. Доктор медичних наук Юлія Галлямова попередила: засмагати не потрібно при схильності до фотодерматиту, коли вплив сонячних променів викликає пухирі і свербіж. Така реакція на сонце може бути досить швидкоплинною, викликаної якимись факторами, але іноді стає хронічною.

Лікар імунолог-алерголог Володимир Болибок пояснив, що фотохімічний дерматит, спровокований засмагою, може з’явитися через прийом ліків, тих же антибіотиків.

“Якщо людина приймає антибіотики і йде засмагати, то після цього її шкіра буде дуже рясно облазити”, – застеріг медик.

Також окрему групу, якій не рекомендується засмагати, складають люди з дуже світлою шкірою і великою кількістю чорних родимок. Болибок попередив, що вплив сонця для даної категорії таїть в собі небезпеку, пов’язану з підвищеним ризиком раку шкіри, конкретно меланоми. Людям даної групи, на думку лікаря, слід після літнього сезону звертатися до дерматолога для огляду родимок.

“Якщо на сонці проявляються якісь зміни на шкірі, з’являється печіння, свербіж, це в будь-якому випадку серйозний привід піти до дерматолога і уникати сонячних променів, навіть із застосуванням фотозахисту”, – висловився експерт.

Болибок додав, що засмага може шкодити не тільки людям з дуже світлим, кельтським типом шкіри, але і більш смаглявим при тривалому перебуванні на сонці. Особливо небезпечно на сонці засипати, підкреслив медик.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *