Лікарка порадила кращі продукти для мозку

Лікар-дієтолог Марина Макіша порадила вживати в їжу продукти для поліпшення функцій мозку. За словами фахівця, в цій справі не обійтися без яєць.

Їжа для мозку

Лікар-дієтолог рекомендує для підтримки активності мозку регулярно їсти яйця, які є найкращим доступним джерелом речовини холіну.

“Без яєць не обійтися. Жовток є одним з найбагатших джерел холіну, що входить до складу мієлінових оболонок, що живлять клітини мозку. Потрібно з’їдати два яйця в день”, – сказала Макіша.

Також, за словами експертки, важливо отримувати вітаміни групи B – вони забезпечують хорошу пам’ять. У раціон для цього слід включати вівсянку.

Необхідний мозку і цинк. Макіша пояснила: цей мікроелемент допомагає відновлювати нервові клітини, підтримувати пам’ять в робочому стані. Лікар порадила кращий продукт, що містить даний мінерал, – гарбузове насіння, які потрібно вживати в кількості 30 грамів в день.

Крім того, в список кращих продуктів входять джерела вітаміну C, що сприяє активному мозковому кровообігу, завдяки якому нейрони отримують кисень, поживні речовини. Особливо багата їм, на думку лікаря, полуниця – Макіша порадила з’їдати 100 грамів на добу.

Додатково вона рекомендує “хоча б пару раз в тиждень” вживати такий продукт як печінка, що допомагає підтримувати нормальний рівень гемоглобіну, важливого для перенесення кисню до клітин. Їсти печінку корисно з зеленню: петрушкою, кропом, кінзою.

Одними з кращих для мозку є омега-3 жирні кислоти – вони підтримують в тонусі його судини, розповіла лікар. Марина Макіша порадила вживати лляну олію.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *