Люди, які пізно вечеряють, менше спалюють жир і частіше набирають вагу

Дослідження, опубліковане в Journal of Clinical Endocrinology & Metabolism, показує, що пізня вечеря може сприяти збільшенню ваги і підвищенню рівня цукру в крові.

Вечеря

Більше 2,1 мільярда на планеті дорослих мають надлишкову вагу або ожиріння, що підвищує ймовірність діабету і високого артеріального тиску. Деякі дослідження показують, що споживання калорій в кінці дня пов’язане з ожирінням і метаболічним синдромом.

“Це дослідження проливає нове світло на те, як пізній обід погіршує толерантність до глюкози і зменшує кількість спаленого жиру. Ефект пізнього прийому їжі сильно різниться у різних людей і залежить від їх звичайного часу сну”, – говорить автор дослідження Джонатан С. Джун, доктор медичних наук з Університету медицини імені Джона Хопкінса. – “Це показує, що деякі люди можуть бути більш вразливі до пізнього прийому їжі, ніж інші. Якщо метаболічні ефекти, які ми спостерігали при одноразовому прийомі їжі, продовжували відбуватися хронічно, то пізній прийом їжі може призвести до наслідки, такі як діабет або ожиріння”.

Результати дослідження

Дослідники вивчили 20 здорових добровольців (10 чоловіків і 10 жінок), щоб побачити, як вони засвоювали обід, з’їдений о 22:00 в порівнянні з 18:00. Всі добровольці лягали спати об 11:00.

Піковий рівень глюкози після пізнього обіду був на 18% вищим, а кількість жиру, спалюваного за ніч, зменшилася на 10% в порівнянні з ранньою вечерею.

“Ефекти, які ми спостерігали у здорових добровольців, могли б бути більш вираженими у людей з ожирінням або діабетом, у яких вже є порушений обмін речовин”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *