Кращі рослинні джерела білка, які здатні продовжити життя

Вчені стверджують, що, споживаючи більше рослинного білка, люди отримують реальну можливість продовжити життя. При цьому серед рослинних джерел білка є справжні “чемпіони” за його змістом.

Броколі

Журнал JAMA Internal Medicine опублікував дані дослідження, автори якого стверджують: заміна в раціоні частини продуктів, що містять тваринний білок, на рослинні джерела білка здатна продовжити життя. Згідно з розрахунками, замінивши всього 3% тваринних білків рослинними, можна знизити ризик смерті на 10%. Вживання 10 грамів рослинних білків замість тварин на кожні 1000 калорій знижує ризику смерті на 12% для чоловіків і на 14% для жінок.

За словами дослідників, щоденна заміна однієї-двох порцій тваринних білків рослинними джерелами є потужною профілактикою серцево-судинних захворювань, дозволяючи знижувати концентрацію холестерину. Крім того, це забезпечує захист від розвитку раку (конкретно колоректального).

Фахівцями були названі кращі рослинні джерела білка, здатні продовжити життя. Вони дійсно містять багато білка, впевнено конкуруючи в цьому з його постачальниками тваринного походження, повідомляє видання The Health Site.

Нут. У порції, рівній половині склянки нуту, міститься близько 7 грамів білка. До того ж цей представник бобових багатий білком, фолатом, клітковиною, залізом, фосфором, корисними жирними кислотами.

Тофу. Скибочка вагою 85 грамів пропонує 8 грамів білка. Також тофу є багатим джерелом калію і заліза.

Кіноа (kобода). Одна чашка приготовленої крупи дасть організму 8 грамів білка, причому це повноцінний білок, що містить всі необхідні дев’ять амінокислот.

Броколі. Обов’язково включіть овоч в свій щоденний раціон-середній стебло броколі містить близько 4 грамів білка.

Арахіс. Півсклянки арахісу-це цілих 20,5 грамів білка. Арахісове масло також багате білком: столова ложка дає 8 грамів.

Скільки потрібно їсти білка? Фізіологічна потреба в білку для дорослого населення становить від 65 до 117 грамів на добу для чоловіків і від 58 до 87 грамів на добу для жінок.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *