Краще не їсти! Експерти зі здорового харчування назвали три найшкідливіші сніданки

Експерти Національного дослідницького центру “Здорове харчування” назвали три продукти, від яких варто відмовитися під час сніданку.

Круасан

Чому їх небажано їсти вранці, розповіла керівник центру Зінаїда Медведєва. Про це вона повідомила КП.

1. Соки

Їх часто хвалять за вітаміни, але проблема в тому, що з фруктів у соки потрапляють тільки сахароза і фруктоза. А ось клітковина, яка знижує солодке навантаження на наш організм, не потрапляє.

“Нещодавно були проведені дослідження, які показали: високе споживання фруктози і сахарози без клітковини може несприятливо змінювати рівень ліпідів в крові, негативно позначатися на чутливості до інсуліну (знижує її) і навіть провокувати цукровий діабет”, – розповідає Зінаїда Медведєва.

Крім того, до більшості магазинних соків додається цукор, що ще більше збільшує їх шкоду для здоров’я. Є дані, що надлишок фруктози навіть підвищує ризик розвитку раку кишечника. Так що регулярно пити соки, особливо натщесерце – тобто вранці за сніданком, – лікарі і вчені не рекомендують.

2. Круасани та інша випічка

Свіжі круасани або булочки на сніданок вважаються правилом хорошого тону в готелях. І до цього стандарту починають підтягуватися багато домашніх господинь. Однак сніданок, де основною стравою буде випічка, стоїть на другому місці в антирейтингу експертів зі здорового харчування.

“Проблема в тому, що ці борошняні вироби складаються з легкозасвоюваних вуглеводів, білого борошна і цукру, – нагадує Зінаїда Медведєва. – Це поєднання, при якому рівень цукру в крові різко підстрибує, а витрачається отримана енергія дуже швидко. Всього через півтори години, а то і раніше вам знову захочеться їсти”.

До того ж такий сніданок дуже калорійний. Так що ви отримуєте цукровий удар, споживаєте велику кількість калорій, але не наїдаєтеся надовго.

Продовження на наступній сторінці: 1 2

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *