«Краще б пив і курив!»: 5 щоденних звичок, які вбивають вірніше, ніж куріння і алкоголь

Перевірте, чи не робите ви щось з цього списку кожен день?

Алкоголь

Наше здоров’я в першу чергу залежить від нашого способу життя: деякі експерти стверджують, що частка цього фактора становить понад 75%.

Ми всі знаємо, чого не треба робити, щоб не піддавати своє здоров’я зайвому і непотрібному ризику: не палити, не зловживати алкоголем, не захоплюватися надто жирною їжею і «порожніми» калоріями…

Але чи точно ми знаємо про всі небезпеки? Ми зібрали п’ять повсякденних звичок, яким потурає майже кожен — і які так само здатні вбити нас, як куріння, алкоголь або неправильне харчування.

Сидячий спосіб життя

Чи не найгірше, що ви можете зробити для свого здоров’я – це проводити занадто багато часу в сидячому стані, будь то за столом або в автомобілі.

Як відзначають канадські дослідники, саме сидячий спосіб життя ініціює дві третини випадків раку кишечника, а також істотну частину випадків злоякісних пухлин молочної залози, легенів, передміхурової залози.

Обов’язково робіть щогодини невеликі перерви в роботі на гімнастику, не забувайте про вечірніх прогулянках і ранковій зарядці!

Занадто багато м’яса і сиру

Тваринний білок багатий IGF-1, гормоном, який може сприяти зростанню ракових клітин. Як встановили дослідники з Університету Південної Каліфорнії, люди середнього віку, в чий раціон входить багато продуктів з високим вмістом тваринних білків, в чотири рази частіше вмирають від раку.

Додайте в свій раціон більше рослинних білків — наприклад, бобових або горіхів. Це дозволить вам компенсувати потребу організму в білку і водночас захистить від раку.

Використання газової плити при готуванні

Якщо ви звикли готувати на газовій плиті, то кожен день ваш організм отримує додаткову дозу окису вуглецю, двоокису азоту та формальдегіду — тих же речовин, які отримують курці. На щастя, впоратися з цією проблемою можна досить простим способом, просто встановивши витяжку.

Звичка до штучного загару

Незважаючи на всі дослідження, на коментарі та застереження лікаря, популярність засмаги, в тому числі штучного, з солярію, як і раніше висока. І навіть той факт, що регулярні походи в солярій щорічно провокують вдвічі більше випадків раку шкіри, ніж куріння — раку легенів, не зупиняє тих, хто любить потемніше і гарячіше.

Тим часом, якщо ви всерйоз дбаєте про своє здоров’я, перше, що варто зробити – як слід захищати свою шкіру від впливу ультрафіолету.
Відмова від солярію, постійне вживання кремів та інших косметичних засобів з SPF має стати вашою щоденною рутиною.

Недолік сну

Навіть якщо ви не курите, повністю відмовилися від алкоголю, регулярно займаєтеся спортом і правильно харчуєтеся, недолік сну з легкістю нівелює всі ці прекрасні звички і підніме ризик розвитку раку до рівня, який загрожує курцеві зі стажем, котрий викурює по пачці сигарет без фільтра на добу.

Це не жарти — недавні дослідження підтвердили, що постійний дефіцит сну по‑справжньому смертельний.

Не менше восьми годин, в прохолодній темній кімнаті, з нормальним протіканням всіх фаз сну. І не погоджуйтеся на менше!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *