Користь класичної музики для здоров’я

Практично всі люди люблять мистецтво і прагнуть в тій чи іншій мірі бути до нього причетними. Музика є невід’ємною частиною високого мистецтва і дуже міцно увійшла в наше життя. Для всіх любителів музики важливо знати, що вона може надавати досить серйозний вплив на мозок і тіло.

Слухати музику

Найкориснішою давно визнана класична музика. Твори цього напрямку володіють величезною силою впливу, причому не тільки на людину, але і на інші живі організми і навіть рослини.

Зараз виділяють такий напрямок, як музикотерапія. Він сформувався дуже давно, ще в давнину, але в наші дні також набирає популярність. Найсприятливіший вплив правильно підібрана музика надає на серце людини. Залежно від свого темпу, музика може надавати як збудливий, так і заспокійливий ефект. Крім того, класична музика добре впливає на самопочуття психічно хворих людей.

1. Знижує тиск

В експерименті факультету психології Каліфорнійського університету брали участь 75 осіб. У центрі уваги був вплив класичної музики на частоту серцевих скорочень і судинну систему, пошкоджену в результаті стресів. Респондентам запропонували вирішити арифметичну задачу в умовах обмеженого часу, а потім розділили на кілька груп. Учасники першої слухали джаз, другої – поп-музику, третьої – класику. В результаті у останніх зафіксували більш низький рівень систолічного артеріального тиску. Інші музичні стилі не привели до подібних ефектів, так само як і тиша.

2. Підсилює розумові здібності

Журнал Learning and Individual Differences повідомляє про дослідження, в ході якого студентів розділили на дві групи з рівними показниками за віком, здоров’ю та успішності (середнім балом). Учасники з першої групи були присутні на лекції, фоном на якій грала класична музика, а випробовувані з другого відбору прослухали той же матеріал в тиші. Після лекцій студенти обох груп вирішували однаковий тест. З’ясувалося, що добровольці, які займалися під класичну музику, отримали більше балів за правильні відповіді в порівнянні з тими, хто слухав лекцію без акомпанементу. Висновок: музика сприяла кращому засвоєнню нової інформації.

3. Забезпечує високу продуктивність

Одні вважають за краще працювати в повній тиші, іншим необхідний офісний шум. Дослідження підтвердили, що навіть фонові звуки в кав’ярні змушують мозок працювати активніше (недарма існують спеціальні плей-листи для стимулювання відвідувачів магазинів). Вчені неодноразово проводили експерименти по впливу класичної музики на продуктивність. В одному з останніх досліджень Американської психологічної асоціації було описано вплив музики на когнітивні здібності людини. Учасники виконували завдання або в тиші, або під треки різних напрямків. В результаті експерименту вчені заявили, що музичні звуки в основному ускладнюють виконання складних і незнайомих завдань, проте значно посилюють продуктивність при вирішенні звичних завдань.

Класична музика – це та безцінна культурна спадщина, яка не тільки радує наше почуття прекрасного, але і здатна зцілювати недуги і робити людей щасливими і здоровими.

Прослушать классические произведения можна сайте Tunes – https://ts-music.com/genres/classical/. Tunes – это музыкальный сайт с возможностью поиска, прослушивания и бесплатного скачивания музыки.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *