Корисні продукти, які можуть нашкодити щитовидній залозі

Щитовидна залоза часто доставляє проблеми. Цей крихітний, але дуже важливий орган, потребує особливого захисту.

Щитовидна залоза

У багатьох людей є схильність до захворювань щитовидної залози, більш того, у кожного другого українця старше 40 років є якісь проблеми з цим органом. Ми з’ясували, які продукти можуть нашкодити щитовидній залозі.

Чули, що йод корисний для щитовидки? Це дійсно так, але не завжди. При деяких захворюваннях щитовидної залози вживання йоду, навпаки, потрібно скорочувати. Крім того, не варто забувати, що надлишок йоду не менш шкідливий, ніж недолік.

Тому не варто занадто захоплюватися морською рибою і водоростями. Їх рекомендується їсти 2-4 рази на тиждень. Також варто бути обережнішим з деякими сортами риби, м’ясо яких містить сполуки ртуті. Ртуть у великих кількостях ускладнює вироблення гормонів щитовидної залози.

Людям, у яких вже є проблеми з щитовидною залозою, рекомендується уникати продуктів, що містять сою. Особливо під час гормональної терапії. Цей продукт погіршує всмоктуваність гормонів і може негативно відбитися на процесі лікування.

Найперший продукт, від якого варто відмовитися при порушеннях роботи щитовидки – цукор. Справа в тому, що проблеми з цим органом значно збільшують ризик цукрового діабету.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *