Корисні каші для фігури і здоров’я

Каша є дуже корисною для здоров’я стравою. Вона складається зі злаків, які містять складні вуглеводи. Саме такі вуглеводи засвоюються повільно, надовго насичуючи. Ще каші покращують роботу травлення.

Гречана каша

Багато в чому користь каші буде залежати від способу приготування, а не тільки сорту. Наприклад, коричневий рис в рази корисніший за білий. Білий рис є очищеним продуктом, отже, частина корисних речовин була втрачена. Каша з додаванням варення, вершкового масла або цукру перетворюється в висококалорійну страву. Вона стає марною для стрункої фігури і навіть шкідливим.

З нешліфованих круп вийдуть найкорисніші варіанти каші. До них можна віднести коричневий і чорний рис, кукурудзу, гречку. Перловку можна віднести лише умовно до цільних зерен. У ячменю клітковина є не тільки в висівках, але і самих зернах – це особливість перловки. Про дроблений ячмінь можна сказати те ж саме. Ячна або перлова каша будуть однаково корисні для здоров’я і фігури.

Пластівці теж відносяться до зерен, тільки розкатаним спеціальним способом. Продукт не позбавляється важливих властивостей. Отже, пластівці так само корисні, як і злаки. Корисними вийдуть каші з перлових, вівсяних, гречаних пластівців. Готувати їх дуже швидко – досить залити продукт окропом і дати набрякнути.

Каші стають шкідливими через добавок. Звичайно, це зовсім не означає, що треба готувати виключно несмачні страви. У кашу можна додавати трохи мускатного горіха, запашного перцю, кардамону, кориці. Здавалося б, дрібниця, але пряність додати каші смаку. Цукор можна замінювати медом, бананами, фініками.

Каші з вівса, ячменю, кукурудзи, гречки, дикого рису допомагають поповнити запас вітамінів, а також зберегти фігуру. Якщо розглядати екзотичні цільні злаки, то краще зупинити вибір на амаранті, кіноа, булгурі.

Не рекомендується готувати каші з манки, білого рису, будь-якого шліфованого зерна. Вітамінів в такій страві не буде, зате калорій дуже багато. Особливо це стосується манної каші. Люблять її багато, але ось фігурі вона шкодить сильно.

Найкраще готувати каші в пароварці – так корисних властивостей збережеться більше. Як варіант – можна запарювати кашу в термосі. Крім того, не доведеться стежити за приготуванням – нічого не пригорить.

Приготовані на пару каші реально допоможуть зберегти фігуру, але головне вони будуть наповнювати організм необхідними елементами. А адже саме про здоров’я потрібно думати в першу чергу при складанні раціону.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *