Консультації лікарів в інтернеті можуть бути небезпечні для здоров’я

Зараз популярно ставити собі діагноз по Інтернету і лікуватися за рекомендаціями діагностичних програм. Наскільки це ефективно?

Телемедицина

Австралійські медики протестували популярні сервіси і з’ясували, що правильний діагноз можна отримати тільки в одній третині випадків. В інших – людина буде лікуватися не від того.

Було вивчено 36 популярних сервісів, де через чекери прогнали симптоми 48 різних захворювань. Не дивлячись на те, що в кожен сервіс вводилися однакові дані, відповіді у різних докторів сильно відрізнялися. Лише один сервіс зміг переступити через 50 відсотків попадання і видав фантастичний результат в 58%, що трохи краще, ніж навмання. Інші сервіси показали результати гірше. Їх середній, разом з чемпіоном, результат склав 36% попадання.

Цікаво, що при прогоні симптомів важких захворювань, онлайн-сервіси рекомендували звернутися до лікаря набагато рідше, ніж при описі легких неполадок зі здоров’ям.

Це незрозумілий парадокс, але він може сильно нашкодити здоров’ю людини з симптомами важкої хвороби. Після того, як вона отримає від інтернет-ресурсу рекомендацію випити таблетку від іншої хвороби і чекати одужання, буде втрачено час, в який її можна було врятувати.

На думку вчених, зараз цифрові технології не дотягують до того, щоб їм довіряти, потребують серйозного доопрацювання і сертифікації.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *