Китайські вчені встановили, що коронавірус може впливати на фертильність чоловіків

Дослідження китайських вчених показали, що коронавірусна інфекція COVID-19 впливає на функцію чоловічих статевих залоз.

covid-19

Вчені порівняли рівень гормонів у 81 пацієнта дітородного віку з коронавірусною інфекцією COVID-19 з рівнем гормонів 100 здорових чоловіків того ж віку. Результати показали, що у хворих новим коронавірусом чоловіків рівень лютеїнізуючого гормону (ЛГ), який в чоловічому організмі стимулює гормонопродукуючі клітини, що виробляють тестостерон, значно підвищений, але співвідношення рівня тестостерону до ЛГ і співвідношення фолікулостимулюючого гормону до ЛГ сильно знижені.

Дослідники відзначили, що більше половини хворих на COVID-19 пацієнтів є чоловіками репродуктивного віку, тому після одужання потрібне проведення подальших аналізів функції чоловічих статевих залоз, в тому числі і за визначенням якості сперми.

Поки дослідження є обмеженим, тому що вірус SARS-CoV-2 не був виявлений в спермі у пацієнтів, що було б більш прямим доказом ураження чоловічих статевих залоз, викликаних цим вірусом. Вчені також припустили, що на функцію статевих залоз пацієнтів могли позначитися стрес і кортикостероїдна терапія, повідомляється на платформі medRxiv.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *