Каші, які ми переоцінили

Дієтологи розповіли про каші, які не такі корисні, як прийнято вважати.

манна каша

Всім відомо, що каші дуже корисні. Але це стереотип. Далеко не всі каші виключно корисні, а деякі можуть навіть зашкодити.

Наприклад, манна каша. Одна з найпопулярніших, її практично кожен день дають в дитячому саду. Так, це дуже калорійна і поживна страва, але особливої користі в ній немає. Манна каша переважно складається з крохмалю і протипоказана людям із зайвою вагою і діабетикам. Деякі фахівці вважають, що для дітей вона швидше шкідлива, ніж корисна. У ній міститься складний мукополісахарид, який дитячий організм не здатний розщепити. Як наслідок – підвищується ризик запору. У манці практично немає вітамінів, а амінокислотний склад незбалансований.

Також дієтологи з настороженістю відносяться до рисової каші. Її готують з шліфованого зерна, в якому мало вітамінів, клітковини і корисних мікроелементів. Рисова каша протипоказана людям страждають колітами, гіпертонією, атеросклерозом, запорами, цукровим діабетом і серцево-судинними захворюваннями.

Питання у дієтологів викликає і пшоняна каша. Всі сходяться на думці, що вона не так марна, і не так шкідлива як манна, але особливої користі в ній теж немає. За винятком біотину, який зміцнює волосся і нігті. В іншому склад каші досить бідний. Крім цього варто пам’ятати, що каші містять багато глютену, який може привести до порушення травлення.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *