Кардіолог назвала найбільш корисні прості продукти для серця

Коренеплоди, капуста, яблука входять до числа найкорисніших, простих і доступних продуктів, які допомагають зміцнити серце не гірше знаменитої середземноморської дієти, – про це розповіла лікар-кардіолог і терапевтка Ірина Мурадян.

Їжа для серця

Харчування відповідно до середземноморської дієти довело свою корисність для серцево-судинної системи, зауважила Мурадян. Такий раціон включає велику кількість дійсно корисних продуктів – оливкової олії, екзотичних фруктів, овочів, бобових, круп, горіхів. Споживання риби і морепродуктів, молочних продуктів, птиці, яєць в його рамках має бути помірним, а червоне м’ясо і солодощі допускаються лише в невеликій кількості.

За словами кардіолога, середземноморський план харчування перевершує в корисному ефекті захисту від хвороб серця дієту з низьким вмістом жирів – завдяки йому поліпшуються показники артеріального тиску, чутливість до інсуліну. Для українців мінус такого раціону полягає в тому, що багато його продуктів навряд чи можна назвати доступними і недорогими, вважає лікарка.

В Instagram Мурадян назвала найкорисніші прості продукти для серця, які можуть бути альтернативою середземноморській дієті в українських реаліях.

“Нам, затратно їсти багато фруктів і овочів. Але вчені запропонували скандинавський варіант: житній хліб, вівсяне борошно, коренеплоди, капуста, риба, яблука, груші. На мій погляд, гідна заміна”, – поділилася думкою кардіолог.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *