Кардіолог назвала категорії продуктів, які викликають атеросклероз

Морозиво, смажені пиріжки, котлети, печиво, попкорн і багато інших продуктів можуть сприяти розвитку атеросклерозу, судинної патології, що підвищує ризик інфаркту та інсульту. Категорії продуктів, які викликають його були названі лікарем-кардіологом і нутриціологом Гульназ Халімовою.

Солодке

Атеросклероз характеризується двома небезпечними станами: скупченням холестеринових бляшок на судинних стінках і затвердінням останніх. За словами доктора Халімової, особливо сильно ризик його появи підвищують продукти і страви, що містять трансжири – вид масел, одержуваних методом гідрогенізації.

Лікарка назвала одну з найнебезпечніших для судин категорій продуктів: «страви з фритюру, попкорн, фастфуд, картопля фрі, смажені пиріжки, котлети, напівфабрикати, маргарин, печиво, вафлі, сухарі, морозиво та інші солодощі массмаркету. – все, що містить гідрогенізовані, дезодоровані масла”.

Кардіолог помітила, що молочні продукти є природними джерелами природних трансжирів. Якщо ці компоненти не будуть перевищувати 1% всього раціону, здоров’я не постраждає. “Нехай краще це будуть вершкове масло і молочка”, сказала Халімова.

Інша, категорія продуктів, що викликає атеросклероз, названа фахівчинею, – містить поєднання цукру і жиру: шоколад, тістечка, торти, кондитерські крему, цукерки, солодкий хліб з маслом. Якщо і вживати їх, то строго помірно, підкреслила медикиня.

“Третя категорія – це продукти з окисленим холестерином: смажене, багато солодощів, а також джерела насичених жирів, включаючи свинину, баранину, яловичину, жирні сири (більше 45%) і молочку (більше 9%). Вживати їх щодня не варто”, – пояснила фахівчиня.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *