З турботою про здоров’я: 5 продуктів, від яких треба відмовитися після 40 років

Після 40 років потрібно з трепетом ставитися до свого здоров’я. Це стосується в тому числі і харчування. Від яких продуктів варто відмовитися у віці 40+, розповідає UkrHealth.

Ковбаси

Жирні молочні продукти

Молочні продукти вкрай корисні для здоров’я. В них багато кальцію, здатного зміцнити кістки, протеїну, який потрібен м’язової тканини. Але ось після 40 років дуже важливо звертати увагу на жирність молочки: від занадто жирних краще відмовитися. Справа в тому, що це може підвищити рівень холестеролу в крові. Чим це загрожує? Збільшеним ризиком серцево-судинних захворювань, запальними процесами, передчасним старінням організму на клітинному рівні. Також жирні продукти, наприклад, морозиво або йогурти, можуть бути з додаванням цукру. А це обіцяє набором зайвих кілограмів.

Рафіновані вуглеводи

Оброблені вуглеводи повинні бути виключені з раціону жінок і чоловіки після 40 років. Або ж як мінімум потрібно обмежити їх кількість. Небезпека подібних продуктів полягає в тому, що вони практично відразу ж вбираються в кров, тим самим збільшуючи рівень цукру. Це може спровокувати втому, швидке відчуття голоду, а в подальшій навіть довести до діабету. В ідеалі рафіновані вуглеводи слід замінити цільнозерновими продуктами. До них можна віднести чорний, коричневий рис, цільнозерновий хліб і так далі.

Газовані напої

Всі люблять газовану воду, але після 40 років вона може перетворитися на справжню отруту. Вся справа в тому, що вона завдає істотного удару за станом здоров’я. Іноді вони можуть бути небезпечніше навіть простого цукру, який в їх складі теж є. Вся справа в барвниках і консервантах, якими кишить даний продукт. Тому після 40 років, коли здоров’я потрібно зберігати дуже дбайливо, слід відмовитися від такого шкідливого продукту.

Перероблене м’ясо

Сосиски, ковбаси, бекон – перероблене м’ясо не найкращий вибір продуктів після 40 років. Від них саме час відмовитися, хоча зробити це краще набагато раніше. Вся справа в тому, що в такому продукті міститься багато натрію, вкрай некорисного для здоров’я. Крім того, вони можуть бути джерелом трансжирів і нітратів.

Маргарин

Маргарин являє собою по суті рослинну олію. Його з рідкої за допомогою певних хімічних процесів перетворюють в тверду. Процес називається гідрогенізацією. Саме на цьому принципі засноване виробництво так званих трансжирів, тобто одного з найгірших типів жирів, які вкрай негативно позначаються на стані здоров’я людини. Вони можуть спровокувати ослаблення імунітету, різні захворювання. Від маргарину краще відмовитися. А ось рослинні олії – оливкова, кокосова – має бути присутньою в раціоні після 40 років.

Джерело: МедікФорум

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *