З’явилися нові дані про користь вітаміну D. Особливо він важливий для чоловіків

Вчені з’ясували, що чоловіки, які отримують достатньо вітаміну D, вдвічі рідше стикаються з інфарктом та інсультом.

Вітамін D

У журналі Human Nutrition and Dietetics було опубліковано дослідження, присвячене впливу вітаміну D на здоров’я серцево-судинної системи. Цей важливий вітамін не тільки надходить в організм з їжею, але і виробляється під впливом сонячного світла. Здається, що його має бути хоч відбавляй, але насправді з дефіцитом цього нутрієнта часто стикаються навіть жителі субтропіків, які не страждають від нестачі сонячного світла.

Фахівці вивчили дані про приблизно три тисячі жителів Греції, яким на момент початку дослідження було більше 45 років. Серед них приблизно порівну чоловіків і жінок. У 2001 році вчені проанкетували добровольців і поділили їх на три групи по тому, як багато продуктів, що містять вітамін D, вони вживали. Дані збирали до 2012 року.

Як виявилося, у тих, хто вживав мало продуктів з вітаміном D, серцеві напади та інсульти за час експерименту сталися у 24% чоловіків і 14% жінок. У групі з помірним вживанням вітаміну D з катастрофами зіткнулися 17% чоловіків і 10% жінок. Чоловіки, в чиєму раціоні регулярно присутні багаті вітаміном D продукти, найбільш захищені – інфаркти та інсульти відбулися у 12% чоловіків. А ось у жінок в цій групі ризик виявився приблизно таким же, як при помірному вживанні продуктів, які містять корисний нутрієнт.

Отримати вітамін D можна з яєць, жирної риби, яловичої печінки, червоної ікри, молочних продуктів.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *