Знайдена несподівана причина прискореного старіння

Дослідниками Ратгерського університету (США) знайдена несподівана причина прискореного старіння – вона пов’язана з діабетом, що виникає у жінок під час вагітності. Про це повідомляється на порталі Medicalxpress.

Старіння

“Діти, народжені від матерів, які перехворіли гестаційним діабетом, можуть швидше старіти біологічно”, – даний висновок американських вчених опубліковано журналом Epigenetics.

В рамках дослідження фахівці аналізували процеси старіння, що відбуваються на клітинному рівні, у понад 1000 дітей віком від 3 до 10 років. Вчені вивчили їх схильність до гестаційного діабету в утробі матері і їх епігенетичний вік, що характеризується станом клітин.

Вони виявили, що діти, народжені від матерів, у яких був діабет під час вагітності, мали більш високий епігенетичний вік, – іншими словами, їх організм на клітинному рівні був «старше» фактичного віку. Такі діти відрізнялися більш високим індексом маси тіла і процентним вмістом жиру в організмі, а також більш значними параметрами ширини плечей, окружності тіла і артеріального тиску.

«Ці дані свідчать про те, що гестаційний діабет може мати довгостроковий вплив на епігенетичне старіння у потомства і призводити до погіршення кардіометаболічних показників здоров’я», – сказала провідний автор проекту Стефані Шиау.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *