Здоров’я жінок: які професії впливають на ризик серцево-судинних захворювань

Куріння, дієта та фізичні вправи відомі своїм впливом на ризик серцевих захворювань. Хоча стрес відіграє певну роль, недавні дослідження, представлені на наукових сесіях “Американської кардіологічної асоціації”, показали, що для жінок певні професії пов’язані з більш високим ризиком серцево-судинних захворювань.

Сидіти на роботі

Згідно з дослідженням, 13% жінок, зайняті на певній роботі, мали більш слабке серцево-судинне здоров’я, ніж чоловіки. Вчені виявили зв’язок між конкретною професією і підвищеним ризиком хвороб серця.

Ризиковані професії для жінок

Жінки, зайняті в соціальній роботі, сестринській справі та роздрібній торгівлі, мали більший ризик серцево-судинних захворювань, згідно з дослідженням.

«Хоча це дійсно недостатньо вивчено, ми знаємо, що стрес є важливим фактором ризику серцевих захворювань. Недавнє дослідження показало, що чоловіки і жінки сприймають стрес по-різному, а ризик серцево-судинних захворювань у жінок вище, ніж у чоловіків, які роблять схожу роботу», – говорить доктор Деліза Фейрвезер, дослідник в клініці Майо.

Доктор Фейрвезер каже, що на хімічні речовини, що виділяються організмом в стресовій ситуації, впливають естроген і тестостерон.

“Саме тому жінки будуть реагувати по-різному, ніж чоловіки, в одній і тій же ситуації”, – продовжує Фейрвезер.

Згідно з дослідженням, ймовірність розвитку проблем з серцем у медсестер, психіатрів і помічників була на 16% вище. Автори відзначили, що агенти з нерухомості та адміністративні помічники, мали менший ризик проблем з серцем, хоча також вважаються стресовими.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *