Експерти розповіли, як корисні овочі можуть шкодити здоров’ю

За словами експертів в області харчування, не існує абсолютно корисних або шкідливих продуктів. Наприклад, прекрасні в багатьох відношеннях овочі можуть приховувати в собі загрозу для здоров’я.

Овочі

Наприклад, картопля (особливо не молода і десь довго зберігалася) може значно підвищувати рівень цукру в крові. Після її вживання багато людей досить швидко знову відчувають голод. Крім того, в шкірці картоплі міститься соланін, який негативно впливає на нервову систему, нирки, шкіру. Соланін небезпечний тим, що має властивість накопичуватися в організмі людини.

Також джерелом соланіну є баклажани: чим більше вони стиглі, тим більше соланіну може бути в їх шкірці. Щоб убезпечити себе, баклажани слід вимочувати в солоній воді і смажити в олії.

Офіційна медицина визнає користь петрушки для печінки, кишечника, нирок і шлунково-кишкового тракту. Однак висока біологічна активність цієї рослини вимагає особливої обережності при її використанні. Необхідно обов’язково враховувати непереносимість цієї рослини, наявність епілепсії у людини, а також цистит і нефрит. У великих кількостях корінь петрушки може негативно вплинути на кальцієвий обмін.

Шпинат корисний для зміцнення м’язів, але в ньому міститься багато щавлевої кислоти, яка негативно впливає на стан людей із захворюваннями нирок і печінки. Вживання болгарського перцю, відзначають експерти, небажано при захворюваннях серця, суглобів, нервової системи і при гастриті.

На відміну від багатьох овочевих соків натуральний морквяний сік дуже смачний, тим більше, коли він вживається з вершками. Але якщо захопитися і випити занадто багато, то можна відчути себе погано, почнуться головні болі, загальна слабкість. Крім того, часте вживання морквяного соку – це додаткова і зовсім не потрібна навантаження на підшлункову залозу.

Огірки підвищують кислотність шлункового соку, і можуть шкодити здоров’ю людей з проблемним шлунком. Крім того, недавно було виявлено, що огірки здатні викликати алергію. Найчастіше алергія наздоганяє людей в певний період року – починаючи з серпня і по вересень.

Джерело: МедікФорум

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *