Дієтолог спростувала ряд корисних властивостей, що приписуються грибам

Грибний сезон в цьому році почався раніше через дощового і прохолодного літа. Дієтолог Олена Соломатіна розповіла, які корисні властивості грибів – швидше міф, ніж правда.

Гриби

Чи багато в грибах вітамінів? Дуже часто можна почути думку про те, що гриби містять підвищену кількість вітамінних речовин. Але за словами Олени Соломатіної гриби відрізняються дуже істотним вмістом води, і якщо брати до уваги співвідношення мікроелементів з усією масою, то виходить, що в грибах не так вже й багато вітамінів.

Крім того, зазначила дієтолог, гриби містять в собі речовину, хітин, яке ускладнює їх перетравлення і засвоєння грибних компонентів. Тобто, всмоктування вітамінів та інших корисних речовин з грибів може бути досить низькою.

Чи можуть гриби замінити м’ясо? Через вміст білка грибам приписується здатність заповнювати відмову від м’яса. Але Олена Соломатіна вважає подібну думку помилкою – хоча б тому, що білок з грибів засвоюється людським організмом набагато гірше, ніж тваринний. Крім того, грибний білок значно поступається тваринному за амінокислотним складом.

«З легкозасвоюваним м’ясом, таким, наприклад, як індичка або кролик, гриби порівняти не можна», – поділилася думкою дієтолог.

Чи допомагають гриби схуднути? Соломатіна Олена повідомила, що гриби через їх важкого для організму і тривалого засвоєння дійсно корисно додавати в їжу для тих, що худнуть. Гриби дають тривале насичення, володіючи невисокою калорійністю.

Експерт зауважила, що з точки зору дієтології гриби найправильніше відварювати, а також робити з них соуси. Дуже добре відварені гриби поєднуються з рисом.

Але вживання грибів пов’язане з низкою умов. Наприклад, гриби не потрібно їсти при захворюваннях шлунка, печінки і підшлункової залози. Гриби, будучи важкою для травлення їжею, здатні виявитися занадто великим навантаженням для ШКТ і спровокувати порушення кишкової мікрофлори.

Також не варто захоплюватися маринованими і солоними грибами, смаженими грибними стравами або грибами в жульєні. Надлишок солі та жирів йде на шкоду організму, і такі страви за словами дієтолога можна використовувати лише як ласощі і тільки людям з хорошим здоров’ям. Доводи експерта з харчування опублікувало видання «Комсомольская правда».

Джерело: МедікФорум

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *